Historie twirlingu

Historie Twirlingu je útržkovitá, většina dovážená z doslechu, a jeho skutečný původ je neznámý. Dalším je to, že vznikla na univerzitě v Mississippi. Tam krátce po občanské válce (1861 - 1865), dur Millsaps založil sbor. Jeho "lady sportovci" se nazývají mažoretky, a je možné, že toto je den  jak moderní mažoretky dostaly své jméno. Nicméně, my víme, že umění Twirlingu je poměrně nové. V roce 1893 na Mistrovství světa kolumbijské Expozice v Chicagu, byl výkonný umělec Hudji Cheriff.  Pomocí pušky prováděli rutinní Twirling aby připomínal taktovku. Bylo to tak zajímavé, že v roce 1899, Thomas Edison zachová jeho výkon v raném filmu. Někteří navrhli, aby v prvních dnech, tam nebylo mnoho ženských twirlers, protože batons byly větší a těžší než současné batons. Označit Twirling, který byl populární v Evropě, je další fáma o původu Twirlingu. Twirling je často ve srovnání s žonglováním. Je tam opravdu velký rozdíl mezi žonglováním a Twirlingem? Nebo je Twirling jinou formu žonglování? V letech 1930, když kapela ředitelů rozhodla zvýšit publikum odvoláním pochodové kapely a přidáním twirlerů. Role se stala tak populární, že vysoké školy dívek z celého USA chtěli účastnit. Kratší, lehčí batons

byly vyvinuty pro vyrážky na ženské twirlers, které byly pružení nahoru. V roce 1940 a 1960 se více a více dívek stalo mažoretkami. Zapojení dívek a mladých žen se Twirling stal více elegantní, a uměleckou formou sebevyjadřování, než tomu bylo kdykoliv předtím. Baton Twirling vyvinul sport, který kombinuje taneční a gymnastická techniky, s dovedností  twirlingu jak pro ženy a muže.Knihy s vysvětlením, jak se kroužit a taktovkou byly zveřejněny v řadě od roku 1930.

Major Millsaps

 

 Baton twirling

Baton (hůlka) twirling (točení) je sport založený na pohybu a koordinaci spojenou s půvabem a flexibilitou. Baton twirling má nejasnou historii, ale profesionální organizace podporující twirling jako sport existuje už od ranných 50.let. Asociace The United States Twirling je největší profesionální organizace pro tento sport. Baton twirling samozřejmě zahrnuje twirling a hůlku, což  je vyvážená tyč obvykle vyrobená z kovu, ale na soutěžní úrovních je mnohem více druhů twirlingových hůlek. Jako gymnastika, krasobruslení, a další sporty kombinující pohyb s půvabem, tak i soutěžní twirling vyžaduje pro získání bodů sestavy, obsahující povinné prvky. Na soutěži se vyžaduje aby twirlen točil svisle nebo kolmo k zemi a vodorovně. Stejně tak se vyžaduje určitý počet chytnutí, puštění a prohození hůlky během sestavy.

Baton tiwrling na určitých soutěžních úrovních vyžaduje používání více než jedné hůlky. Twirling je nezbytným prvkem mnoha pochodových defilé kde je možné vidět twirleny nejen jako mažoretky ale také jako „točící“ s předměty jako například pušky, vlajky a dokonce plameny. Choreografie je sice součástí baton twirlingu, ale obecně vzato je souhra nejdůležitější dovedností. Baton twirleni mívají podobné dovednosti jako gymnastky nebo roztleskávačky, ale nemohou se spolehnout jen na dělání kotrmelců a tančení. Často pracují s trenéry, kteří jim pomáhají se naučit a vypilovat chytání a také plynulost pohybu. Baton twirling je výborným sportem pro mladé lidi. Baton twirling byla populární aktivita a sport po mnoho let. Byl považován jako zcela zvláštní aktivitu, který z mažoretkování vytvořil zcela nový sport - baton twirling.Twirling je populární v mnoho zemích, např. Japonsko, Austrálie, USA, Brazílie, Severní Afrika, Irsko, Skotsko, Anglie, Francie, Španělsko, Holandsko, Itálie, Německo, Slovinsko, Chorvatsko, a další. Většina z těchto zení soutěží v WSTF Světovém mistrovství, konající se v srpnu každého roku. Mnoho jich také soutěží v NBTA Světovém mistrovství, konající se v dubnu každé 3 roky.